Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

Fiziki olarak sınırlı sayıda müşteri potansiyeli olan yerel işletmelerden olmak istemeyen tüm ticari faaliyette bulunan kişi ve kurumların ilk sahip olmak istedikleri, hızlı etkileşim alan ve birçok farklı kesime ulaşabilen e-ticaret sitesidir. E-ticaret siteleri internet dünyasında sizleri, aynı zamanda ürün ve hizmetlerinizi temsil eden vitrinlerdir. Profesyonel olarak hazırlanan birçok e-ticaret sitesi kısa zamanda birçok kesime ulaşarak ticaret hacimlerini katlamışlardır.

E-Ticaret Sitesinde Olması Gerekenler

* Şık ve sade tasarım: ziyaretçilerin gözünü yormayan, onları reklamlarla ya da alakasız yazılarla oyalamayan, ziyaretçilerin istediklerini kolay bulabilecekleri bir e-ticaret sitesi her zaman daha çok tercih edilmiştir.

* Site içi aramanın hızlı ve net olması: e-ticaret sitelerini ziyaret eden potansiyel müşteriler site içerisinde aradıklarını kolay bir şekilde bulmak isterler. Site içi arama sekmesinin doğru yapılandırılmış olması halinde ziyaretçiler aradıkları ürün ve hizmetlere hızlı bir şekilde ulaşarak alışverişlerini gerçekleştirebileceklerdir.

* Mobil uyumlu olması: en popüler e-ticaret sitelerini en çok etkileşim aldığı alan mobil uygulamalarıdır. E-ticaret sitesinin mobil uygulaması sayesinde alışveriş yapmak isteyenler evde, işte, yolda her an diledikleri gibi e-ticaret sitenizi ziyaret ederek alışveriş yapabilirler.   

* SEO altyapısı: SEO özellikleri ile yapılandırılan e-ticaret siteleri arama motorlarında en üst sıralara çıkarak daha çok kişinin ziyaret etmesine imkan sağlamaktadır. Ürünler, ürün açıklamaları ve makalelerde kullanılacak SEO altyapısı sayesinde e-ticaret sitenizin görünürlülüğü artacak ve potansiyel müşteri çevresi genişleyecektir.

* Güvenli ödeme yöntemi: e-ticaret siteleri için olmazsa olmaz özellik güvenli ödeme yönteminin bulunmasıdır. Uzaktan alışveriş yapan herkes kendisini güvende hissetmek ister. Bu güveni oluşturmak için sitenin güvenlik sertifikasına sahip olması ve yapılacak alışverişler sonucu ödemelerin güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanmalıdır.

* Çoklu ödeme seçenekleri: bir e-ticaret sitesinin müşterilerine sunduğu ödeme seçenekleri ne kadar çok ise gerçekleştirdiği ticaret de o kadar fazla olur. Ödemeler havale, kapıda ödeme, kredi kartı ile ödeme, mobil ödeme gibi birçok farklı seçenekte gerçekleştirilir. Tüm ödeme seçeneklerini ziyaretçilerinin kullanımına sunan ticaret siteleri potansiyel müşterilerinin çoğunu yakalamış olur.

* Kampanya ve fırsat ürünleri: zaman zaman e-ticaret siteleri çeşitli nedenlerden dolayı az etkileşime girer ve bunun doğal sonucu olarak günlük ya da aylık ciroları düşer. E-ticaret sitelerinde yapılacak kampanya ve fırsat ürün modülleri sayesinde etkileşim arttırılarak tekrar belli bir satış seviyesine ulaşılabilir.       

E-ticaret sitesine ilişkin daha birçok olması ve yapılması gereken önemli dokunuşlar vardır. Eğer siz de kısa süre içerisinde çok geniş bir potansiyel müşteri kitlesine ulaşmak istiyor iseniz Pergel Yazılım olarak, ihtiyaç duyabileceğiniz en kaliteli ve en çok ziyaret edilebilecek potansiyele sahip e-ticaret sitelerini sizlere hazırlıyoruz.   

Mesaj Gönder
Merhaba
Merhabalar
Nasıl Bir Hizmete İhtiyacınız var?
Veya Sıfırdan Bir kurumsal kimlik mi oluşturmak istiyorsunuz?