Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

Kurumsal kimlik tasarımı birçok parçadan oluşan ve firmanın varlığını ortaya koyan, firmayı şirket içinde ve şirket dışında temsil eden çalışmalardır. Özgün ve şık bir tasarıma sahip kurumsal kimliğin firmanın kim olduğu, nasıl hizmet verdiği, ne gibi ürünleri piyasaya sürdüğü gibi birçok konuda bilgi vermesi ve karşıda güven oluşturması son derece önemlidir. Kurumsal kimlik tasarımının profesyonel eller tarafından yapılması halinde daha sonradan düzenleme ve ekleme ihtiyacı doğmayacağı için size özgü tasarımlarda değişiklik yapmak zorunda kalmazsınız. Kurumsal kimliğin en temelini isim ve logo oluşturur. Firmanıza vereceğiniz ismin tamamen özgün olması başka firmaları çağrıştırmaması size büyük artı kazandıracak ve piyasada kolay bir şekilde yer etmenize neden olacaktır.

Aynı zamanda firmanızı temsil edecek logonun da yaptığınız işi temsil etmesi, size özgü renkler ile oluşturulması ve karşı tarafta güven oluşturacak şekilde şık bir tasarıma sahip olması rakip firmalardan bir adım öne geçmenize neden olacaktır. Piyasada faaliyette bulunan diğer rakip firmaların isim ve logolarında kullanılmayan renk ve ayrıntıların ilk kez sizin isim ve logonuzda kullanılması potansiyel müşteri çevrenizin oluşmasına neden olacağı gibi daha sonra sizin isim ve logolarınıza benzer tasarımların da firmanızı hatırlatmasına neden olacaktır.

Kurumsal Kimlik Nelerden Oluşur?

İlk olarak kurumsal kimlikte firmanın isminin belirlenmesi gerekir. Ne çok uzun ne de çok kısa olmalı fakat yaptığınız işe uygun sizi temsil edecek aynı zamanda akılda kalıcı bir isim her zaman rakiplerinizden bir adım öne geçmenizi sağlayacaktır. Daha sonra firmanıza ait tamamen özgün ve güven verici bir logo tasarımı gerçekleştirilmelidir. Firmanıza ait bir amblemin oluşturulması ve bu amblemin kullanım alanları belirlenmelidir. Potansiyel müşterilerinizin size kolay bir şekilde ulaşmasını sağlamak amacıyla kartvizit bastırılmalı ve ilgili yerlere ve kişilere ulaştırılmalıdır.

Bunlar dışında daha birçok ayrıntısı bulunan kurumsal kimlik tasarımı sayesinde marka kişiliğinizi kolay ve akılda kalıcı bir şekilde oluşturabilirsiniz. Yaptıracağınız tasarımlar, farkınızı ortaya koymalı ve sizi sektörde diğer firmalardan ayırt edilecek bir kimliğe kavuşturmalıdır. Aynı zamanda kurumsal kimliğinizi oluşturan tüm materyallerde sizi temsil edecek bir mesaj verilmeli ve bu mesaj firmanızın tüm alanında uyumlu bir şekilde işlenmelidir. Bu tarz ince nüanslar sayesinde hedef kitleniz ile daha çok iletişim kurabilir ve akılda daha fazla kalıcı olarak yer edinebilirsiniz. Pergel Yazılım olarak kurumsal kimliğinizi oluşturacak tüm detaylara ilişkin araştırmalar yapıldıktan sonra sizin talep ve önerileriniz ile çalışmalar yaparak kurumsal kimliğinizin tasarımını en iyi şekilde gerçekleştiriyoruz.   

Mesaj Gönder
Merhaba
Merhabalar
Nasıl Bir Hizmete İhtiyacınız var?
Veya Sıfırdan Bir kurumsal kimlik mi oluşturmak istiyorsunuz?