Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

En kolay ve kısa şekilde tabir edilecek olursa CRM sistemleri müşteri ilişkilerini yönetmeye yarayan özel yazılımlardır. Sanal alemde her ziyaretçinin görünmez bir kimliği vardır ve e-ticaret sitesinde gezindiği yerlerin hangi ürün ve hizmetler olduğunu ortaya koyar. İster küçük işletmeler olsun ister büyük işletmeler olsun tüm işletmeler cirolarını ve satış hacimlerini arttırmak istiyorlar ise CRM sistemlerinden faydalanmaları gerekir. CRM sistemlerinin amacı ilk olarak mevcut olan müşterileri elde tutarak onların ilgi duydukları ürün ve hizmetleri geliştirmeyi amaçlar. Daha sonra ise daha geniş müşteri portföyüne ulaşmak amacını güderek bu doğrultuda yapılması gereken işlem ve düzenlemelerin tespitinde kullanılır. 

Bir e-ticaret sitesinin istenilen verimliliğe ulaşabilmesi için potansiyel müşterilerinin ne istediğini bilmesi ve buna göre düzenlemeler yapması gerekir. Bu amaçla kullanılan müşteri ilişkileri yönetimi CRM sistemleri sayesinde e-ticaret sitenizi ziyaret eden potansiyel müşterilerinizin etkileşimde bulunduğu ürün ve hizmetlerin hangileri olduğunu kolay bir şekilde anlayabilir, sitenizin verimliliğini ve kalitesini arttırarak müşterilerinizin istekleri, beklentileri ve arayışları doğrultusunda ürün ve hizmetlerde düzenlemeler yaparak cironuzu katlayabilirsiniz.

CRM Sistemlerinin Avantajları

CRM sistemleri sizlerin sanal alemde müşterileriniz ile etkileşim kurmanızı ve müşterilerinizin arayış, beklenti ve isteklerinin farkına varmanızı sağlar. Bu sayede müşterilerinizin en çok ziyaret ettiği ürün gruplarını ve beğenilen ürünleri görebilir ve satışınızı hızlandırmak amacıyla gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Ayrıca CRM sistemleri sayesinde mevcut ya da potansiyel müşterilerinize ait bilgileri bir arada toplayabilirsiniz. Bu bilgileri takip ederek pazarlama, satış süreçlerinizi daha iyi yönlendirebilirsiniz. E-ticaret sitenizi her ziyaret eden potansiyel müşteriniz sizinle iletişime geçerek ne istediğini, nasıl bir beklenti içerisinde olduğunu söylemez. Sizin bunu anlamanız ve bu istek ve beklentilere kendiniz cevap vermeniz gerekir. Nasıl ki işletmenizi müşteri portföyünüze göre ayarlıyor ve bu konuda ihtiyaç duyduğunuz değişiklik ve düzenlemeleri yapıyorsanız ayı şekilde e-ticaret sitenizi de ziyaret edenlerin istek ve beklentilerine göre değişiklikler ve düzenlemeler yapmalı gerektiğinde fırsat ürünleri ve kapmayalar düzenleyebilmelisiniz. Bu konuda sizin en çok ihtiyaç duyacağınız program özel CRM sistemleridir. Pergel Yazılım olarak e-ticaret sitenize en uygun özel CRM sistem hizmetlerini sağlayarak sizlerin müşterilerinizin beklentilerine cevap vermenizi sağlıyoruz. Pergel Yazılım olarak sağladığımız CRM sistemleri sayesinde e-ticaret sitenizde kısa süre içerisinde devrim niteliğinde değişiklikler yaparak tamamen potansiyel müşterilerinizin ihtiyaç ve beklentilerine cevap verecek bir yapıya kavuşmasını sağlıyoruz.

Mesaj Gönder
Merhaba
Merhabalar
Nasıl Bir Hizmete İhtiyacınız var?
Veya Sıfırdan Bir kurumsal kimlik mi oluşturmak istiyorsunuz?